Дуже часто в педіатричній практиці ми зустрічаєм висипання різного характеру. Розібратися з основними неінфекційними проявами висипу, розрізняти їх та зрозуміти причину появи ми спробуємо в даній статті. Перше висипання, з яким ми можемо зіткнутися у немовляти – це гормональний висип або так звана транзиторна висипка.

Гормональний висип

Як правило, вона виникає у перші 2-3 тижні після народження дитини. Локалізація висипу – обличчя. Елемент висипу нагадує просяне зерно білого кольору на червоній основі. Причиною висипу є жіночі гормони мами, які в великій кількості потрапили до малюка ще в утробі матері. Даний тип висипки лікувати не потрібно, так як протягом 2-х тижнів він проходить самостійно. Найчастішою висипкою у немовлят є пітниця. Пітниця виникає при перегріванні дитини і закупорювання потових залоз, які ще недостатньо зрілі.

Пітниця

Локалізація висипу може бути різна. Висип дрібний, червоного кольору, при натисканні пальцем зникає на декілька секунд. Пітниця спеціального лікування не потребує. Достатнім буде щоденне купання дитини, правильне одягання дитини та відмова від синтетичного одягу. Важливо запам’ятати — щоб не перегріти немовля, достатньо одягнути на дитину на одну одежину більше, ніж на себе. Запущена форма пітниці переходить у попрілість, яка характеризується почервонінням в складках шкіри, частіше в пахвинних. Значне запалення шкіри саме в пахвинних ділянках шкіри педіатри називають пелюшковим дерматитом.

З проявами пелюшкового дерматиту звичайної гігієни уже буде недостатньо. Обов’язковим правилом при пелюшковому дерматиті є провітрювання шкіри, періодичне залишення немовля без підгузника та нагляд за тим, щоб зона попрілостей була сухою та чистою. Використовують спеціальні креми, які містять антисептик та оксид цинку. В запущених випадках призначають гормональні креми на короткий строк. Будь-який крем наноситься на чисту шкіру тонким шаром. Позбавитись попрілостей можна при регулярному підмиванні дитини, відмові від вологих серветок, своєчасній заміні підгузників, забезпеченні прохолодного вологого повітря в кімнаті дитини (19-22 °C).

Пелюшковий дерматит

Ще одною причиною висипки є алергія. Тут завжди є чітка причина – це алерген, який потрапляє до малюка через контакт зі шкірою, з повітрям або їжею. Контактними алергенами можуть бути пральні засоби, засоби гігієни дитини, синтетичний одяг. Найпоширеніші респіраторні алергени це пил, шерсть домашніх тварин. Харчова алергія виникає у дитини при попаданні алергену з молоком матері або під час прикорму. Продукти, які найчастіше викликають алергію – цитрус, шоколад, фрукти, овочі оранжевого, червоного та синього забарвлення, цільне молоко, кава, морепродукти, гриби, гострі страви. Локалізація алергічного висипу для дітей до 1 року – щічки та підборіддя, які набувають червоного кольору і можуть лущитись (так звані «дієтичні щічки»), шкіра на тулубі, передпліччях, гомілках. Але завжди це запальні елементи, до яких з часом додаються лусочки. Для даної висипки характерний свербіж, її колір може змінюватись від рожевого до яскраво-червоного в залежності від кількості алергену, який потрапив в організм.

Порівняння алергії та пітниці

Лікування при алергічній висипці починається з виявлення алергену та припинення його потрапляння до дитини. Назначаються антигістамінні засоби, при необхідності також сорбенти, ферменти, пробіотики в середину. Місцево назначаються антигістамінні креми, креми із протизапальною дією (діючі речовини – такролімус та його похідні), зволожуючі та гормональні креми. І насамкінець, потрібно пам’ятати, що відрізнити висипку інфекційного походження від висипки неінфекційного походження, а також призначити лікування, яке не тільки не нашкодить вашій дитині, але й приведе до повного одужання, може лише лікар.

Зворотний зв'язок
Ми відкритті для Вас
м. Ужгород, вул. Грибоєдова 19-4
 • Понеділок - П'ятниця :
  09:00 - 19:00
 • Субота :
  10:00 - 16:00
 • Неділя :
  вихідний
м. Ужгород, вул. Грушевського 39
 • Понеділок - П'ятниця :
  09:00 - 19:00
 • Субота :
  10:00 - 16:00
 • Неділя :
  10:00 - 14:00
Зателефонуйте нам

(0800) 40-61-11

+38 095 580 0911

+38 095 880 0911

Адреса

88000 м. Ужгород, вул. Грибоєдова 19-4

88000 м. Ужгород, вул. Грушевського 39

2019 ©Prevention. Всі права захищені.