У різні часи стосовно незамінності грудного вигодовування існували різноманітні погляди, надавалися різноманітні рекомендації – годувати чи ні грудним молоком, як годувати, чим годувати, що корисніше? Через це пройшли, чи не всі молоді мами і знають про ці речі всі педіатри з досвідом. Годування за годинником, вимушені перерви вночі, ранні введення у раціон дитини різноманітних продуктів, поїння кип’яченою водою або чаєм, тощо. Однак, сучасні погляди як вітчизняних, так і закордонних спеціалістів, переконують нас у тому, що грудне молоко є єдиною та найбільш повноцінною їжею для дитини перших 6-ти місяців життя. Основні принципи успішного грудного вигодовування окреслені у рекомендаціях ВООЗ. Їх повинні знати не тільки педіатри, неонатологи, лікарі загальної практики-сімейної медицини , але і кожна «новоспечена» мама, яка піклується про здоров’я своєї дитини. Вивчивши ці принципи, розуміємо, що наші поради – нічого іншого, як добре забуте старе. По перше, дитина повинна бути прикладена до грудей у перші години появи на цей світ – ще у пологовій залі. Бажане спільне перебування матері й дитини в одній палаті, адже тільки такий режим забезпечить годування немовляти на його вимогу. Надзвичайно важливо, щоб у перші дні свого життя, коли молоко ще не з’явилося, дитина отримувала молозиво з грудей матері, адже цей безцінний продукт повністю забезпечує потреби дитини у всіх поживних речовинах, не перевантажує нирки дитини зайвою рідиною, захищає кишківник новонародженого від бактерій, вірусів, паразитів, допомагає дієво підготуватися до процесу травлення.

Види грудного молока

Пам’ятайте, що грудне вигодовування налагоджується протягом 3-4 місяців, а не 1-2 тижнів.Годування груддю, це ще і спілкування з матір’ю, яке забезпечує дитині почуття безпеки й комфорту. Не бійтеся прикладати дитину до грудей так часто, як вона просить. Якщо грудне вигодовування організоване правильно, то молока прибуває рівно стільки, скільки потрібно дитині, тому зціджувати молоко після годування не потрібно. Зціджування необхідно тільки у випадку змушеного розлучення матері з дитиною (якщо ви повернулися на роботу чи до навчання) або виникнення проблем з годуванням і вирішили не переривати годування вашого малюка грудним молоком.

Зціджування молока

Зціджуване молоко покладіть відразу в холодильник. Його можна зберігати до 5 діб при температурі 4 С та нижче. Заморожене молоко при температурі -18 -20 С може довго зберігатися (до 3-х місяців). Не розморожуйте молоко в мікрохвильовій печі або духовці, а на водяній бані.

Зберігання грудного молока

Старайтеся зберегти свій безцінний дар – грудне молоко для своєї дитини якнайдовше. Знайте, що материнське молоко змінює свій склад із дорослішанням дитини.Тому ми – за збереження грудного вигодовування як мінімум до виповнення дитині 2 років. Радійте вашій дитині, годуйте її своїм молоком і переконаєтеся, що ваші зусилля з організації годування грудьми з успіхом окупляться в майбутньому хорошим здоров’ям і міцною нервовою системою вашого такого неповторного малюка.

Простий та зручний спосіб запису онлайн на прийом да нас!

Наша адреса
Зворотний зв'язок
Ми відкритті для Вас
м. Ужгород, вул. Грибоєдова 19-4
 • Понеділок - П'ятниця :
  09:00 - 19:00
 • Субота :
  10:00 - 16:00
 • Неділя :
  вихідний
м. Ужгород, вул. Грушевського 39
 • Понеділок - П'ятниця :
  09:00 - 19:00
 • Субота :
  10:00 - 16:00
 • Неділя :
  10:00 - 14:00
Зателефонуйте нам

(0800) 40-61-11

+38 095 580 0911

+38 095 880 0911

Адреса

88000 м. Ужгород, вул. Грибоєдова 19-4

88000 м. Ужгород, вул. Грушевського 39

2019 ©Prevention. Всі права захищені.