Алергологія
Алергія — надмірна чутливість організму до певного збудника (алергену). Алергія може виникнути при будь-якому контакті з алергеном: вдиханні, попаданні на шкіру, вживанні в їжу або попаданні в кров. Типи реакцій на контакт з алергеном — різноманітні. Можуть проявитися: ускладнене дихання, набряки, сльозотеча, кашель, закладеність носа, кропив’янка тощо.
Алергологи клініки успішно допомагають пацієнтам:
• з харчовою, лікарською та іншими видами алергії;
• з полінозом («сінною лихоманкою» або сезонним алергічним рінокон’юнктівітом);
• з алергічними дерматитами, кропив’янкою;
• з бронхіальною астмою.
Перший крок при лікуванні алергії — усунення симптомів гострої алергічної реакції. Якщо не встановити причини, які викликали алергічну реакцію у пацієнта, таке лікування принесе лише тимчасовий ефект — вона знову повториться. Основна мета лікування — це не тільки зняття симптомів, але і попередження або полегшення майбутніх реакцій при контакті з алергеном.
Щоб визначити причину алергічної реакції, лікарі призначають алергопроби, аналізи крові на наявність антитіл та інші специфічні дослідження для визначення алергенів. Щоб полегшити стан пацієнта і зняти симптоми, лікар підбирає антигістамінні препарати. Якщо ви самостійно приймали якісь медичні препарати, обов’язково повідомте про це лікаря, оскільки вони можуть змінити клінічну картину хвороби, що може привести до постановки неправильного діагнозу.